Novinky

Hlasování veřejnosti ukončeno

1.4.2018

Dne 31. 3. 2018 bylo ukončeno hlasování veřejnosti pro 11. ročník soutěže Žít krajinou. Slavnostní vyhlášení výsledků  se uskuteční 3. 5. 2018 v Hlavním sále Senátu PČR.


Dnešním dnem bylo spuštěno hlasování veřejnosti

1.3.2018

Od čtvrtka 1. 3. 2018 je možné až do konce března rozhodnout o tom, který projekt získá Cenu veřejnosti v rámci veřejného hlasování. Ze všech hlasujících bude vylosován jeden výherce, který získá víkendový pobyt pro dva ve welness hotelu. Každý hlasující může přidělit pouze jeden hlas.

Pozn.: Z hlasování jsou vyloučeni zaměstnanci Státního pozemkového úřadu


Uzávěrka přihlašování projektů

1.2.2018

Dne 31. 1. 2018 bylo ukončeno přihlašování soutěžních projektů do 11. ročníku soutěže "Žít krajinou". Následně budou projekty hodnoceny odbornými komisemi pro jednotlivé kategorie a to do 31. 3. 2018. Hlasování veřejnosti proběhne na těchto webových stránkách v měsíci březnu a to od 1. - 31. 3. 2018.


Zahájení 11. ročníku soutěže "Žít krajinou"

1.12.2017

Dnešním dnem  Státní pozemkový úřad ve spolupráci s Českomoravskou komorou pro pozemkové úpravy  zahajuje 11. ročník soutěže "Žít krajinou". Přihlašování projektů je možné na stránkách této aplikace do 31. 1. 2018.

Manuál pro přihlašovatele projektu:

1. Registrace

 • na hlavní stránce webové aplikace soutěže Žít krajinou zvolte v levém menu pole "Registrace"
 • vyplňte veškeré údaje do příslušných polí
 • pro dokončení registrace zvolte opět tlačítko "Registrovat" pod vyplněnými poli
 • následně obdržíte na zadaný e-mail zprávu s přihlašovacími údaji

2. Přihlášení projektu do dané kategorie

 • z nabídkové roletky zvolte příslušnou kategorii do které chcete soutěžní projekt přihlásit
 • následně klikněte na tlačítko "přidat" vedle roletky, které zezelená
 • pod zelenou linkou se v příslušné kategorii objeví "Nový projekt"
 • kliknutím na tlačítko "upravit" můžete začít vyplňovat/editovat
 • v této části, prosíme, vyplňujte veškerá pole, není-li uvedeno jinak, včetně nahrání příslušných souborů
 • v případě přihlášení více projektů uvidíte všechny projekty v této sekci
 • po zkompletování projektu klikněte na tlačítko "uložit" a váš projekt, v případě, že nedojde k chybové hlášce, byl úspěšně zaregistrován


Soutěž Státního pozemkového úřadu "Žít krajinou"

15.11.2017

Státní pozemkový úřad (SPÚ) připravuje již 11. ročník soutěže zaměřené na úspěšné a kvalitní realizace pozemkových úprav v české krajině. Letošním ročníkem se soutěž SPÚ začleňuje do velkého projektu Ministerstev životního prostředí, zemědělství a místního rozvoje (Cena české krajiny). Z tohoto důvodu dochází ke změně formátu soutěže a posunu termínů.

Soutěž SPÚ bude nově vyhlašována pod názvem "Žít krajinou", a to v kategoriích:

 • Zelená a dopravní infrastruktura (prvky ÚSES, opatření ke zpřístupnění pozemků)
 • Tvorba a ochrana krajiny (protierozní a vodohospodářská opatření)

Zároveň bude udělena Cena Státního pozemkového úřadu  a Cena veřejnosti pro společné zařízení roku.

Nový formát s sebou přináší změny v pravidlech soutěže, úpravy webové stránky a zároveň změny v hodnocení přihlašovaných projektů. Hodnocení se bude zaměřovat na tvorbu krajiny s důrazem na komplexnost navrhovaných opatření.

Přihlašování projektů do soutěže bude možné od 1. 12. 2017 – 31. 1. 2018.

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne 3. 5. 2018 v Senátu Parlamentu ČR.

 


Výherce z řad hlasující veřejnosti

24.3.2017

Na základě losování, které proběhlo 1. 3. 2017 oznamujeme, že vítězkou z řad hlasující veřejnosti v 10. ročníku soutěže Společné zařízení roku a držitelkou fotoaparátu "Panasonic Lumix" se stává paní Andrea z Bystřice nad Pernštejnem.

Gratulujeme


Soutěž Společné zařízení roku zná vítěze posledního ročníku

24.3.2017

Dne 23. března 2017 se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo vyhlášení výsledků 10. ročníku soutěže Společné zařízení roku. Akce, kterou pořádá Státní pozemkový úřad (SPÚ) ve spolupráci s Českomoravskou komorou pro pozemkové úpravy, se v této podobě letos uskutečnila naposled. Od příštího roku soutěž ponese název "Cena krajiny". Nový koncept bude SPÚ realizovat společně s Ministerstvem zemědělství, které celou akci bude zastřešovat, a také s dalšími subjekty.

Předávání cen se zúčastnil senátor a předseda Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova Miroslav Nenutil, předsedkyně Asociace krajů ČR a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová, náměstek ministra zemědělství Pavel Sekáč a ústřední ředitelka Státního pozemkového úřadu Svatava Maradová.

Při příležitosti vyhlášení letošních výsledků soutěže navazuje Státní pozemkový úřad spolupráci s Asociací krajů ČR.

 


Zasedání centrální komise

22.2.2017

Včera  21. 2. 2017 zasedala centrální komise, která potvrdila (po předchozím hodnocení přihlášených projektů odbornými komisemi) konečné výsledky 10. ročníku soutěže Společné zařízení roku. Zároveň vybrala nejlepší projekt a udělila mu Cenu Státního pozemkového úřadu. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen se uskuteční pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky v Hlavním sále Senátu PČR dne 23. 3. 2017.